+421 911 422 633
info@360panorama.sk
Sledujte nás:

Čo je virtuálna prehliadka

360ºx180º panoráma - tiež nazývaná ako guľová či sférická panoráma. V podstate je to súbor fotografií využívajúcich rozsah zobrazenia priestoru 360º horizontálne a 180º vertikálne. Tieto panorámy sú zložené z viacerých fotografií fotených širokouhlým objektívom, ktoré sa následne zlúčia pomocou programu do bezšvového obrazu, ktorý vyvolá dojem, ako by ste stáli priamo v strede danej scény a mohli si prezrieť celé okolie okolo seba, pod sebou i nad sebou, vrátane priblíženia.

Fotoaparátom upevneným na statíve špeciálnou panoramatickou hlavou sa pomocou diaľkovej spúšte nasníma séria snímok. Vytvorené fotografie sa musia svojím uhlom záberu dostatočne prekrývať pre neskoršie bezproblémové spojenie.

Kancelaria

Po nasnímaní nasleduje spracovanie v grafickom štúdiu. Po nevyhnutnom retušovaní, farebnej úprave a následnom zlúčení do výsledného obrazu, je 360ºx180º panoráma spracovaná vo flashi, ktorý je štandardne súčasťou internetových prehliadačov, čím je zaručená maximálna možná kompatibilita bez nutnosti inštalácie dodatočného softvéru. Jednotlivé 360ºx180º panorámy je možné pospájať aktívnymi hotspotmi, ktoré dávajú návštevníkovi možnosť interaktívneho pohybu.

Ovládanie 360ºx180º panorám je ľahké a intuitívne. Kliknutím a podržaním ľavého tlačidla myši pridržíte danú scénu a pohybom do strán natáčate obraz požadovaným smerom. Pre priblíženie objektu stačí otočiť kolieskom myši a priblížiť, či oddialiť obraz.


Komu je virtuálna prehliadka určená?

360ºx180º panoráma je ideálne riešenie ako zatraktívniť Vašu webovú stránku alebo firemnú prezentáciu. Využitie sa nájde skutočne všade

Samosprávy - mestá a obce.
 • Virtuálne prechádzky po námestiach, uliciach, parkoch, zaujímavostiach a podobne.
 • Vhodné pre prezentáciu informačných centier, divadiel, kín...
Hotely, penzióny - prevádzky v turistickom priemysle.
 • Potencionálnemu zákazníkovi jednoducho ukážete útulnosť Vašich ubytovacích zariadení.
Reštauračné zariadenia, kaviarne.
 • Hosťa vtiahnete priamo do Vášho podniku bez toho, aby u Vás niekedy bol.
 • Zákazník má ihneď k dispozícii perfektný prehľad o tom, ako to u Vás vyzerá.
Nákupné centrá, zábavné parky.
 • Ukážte svetu široký sortiment Vašich predajní.
Realitné kancelárie a developerské spoločnosti.
 • Vcelku netradičný pohľad na predávanú nehnuteľnosť, zákazník získa virtuálnu prechádzku priamo po objekte, kde môže vďaka tejto techológii prechádzať priamo z miestnosti do miestnosti.
 • Stavebné firmy takto môžu prezentovať novovybudované objekty, domy na kľúč, novozrekonštruované byty, ako aj sortiment kuchýň, kúpeľní, a podobne.
Hrady, zámky, múzeá.
 • Priehliadky nádvorí, interiérov.
 • Miest, ktoré nie sú bežne prístupné verejnosti, ale ktoré by ste radi ukázali svetu.

Ako je vidieť, túto technológiu je možné použiť v mnohých odvetviach, žiadne medze sa nekladú. Jej možnosti a široká škála použitia sú v podstate neobmedzené. Nedá sa nespomenúť, že 360°panorámy je možné prezentovať aj pomocou USB, CD alebo DVD, takže pripojenie na internet nie je potrebné.

Kontakt
 • Adresa: Čajakova 5, 040 01 Košice
 • Telefón: +421 911 422 633
 • Email: info@360panorama.sk
napíšte nám
© 2014 360 Panorama. Všetky práva vyhradené.